Πρώτη νίκη με Άντριαν Σαρντινέρο!

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε το βράδυ της Κυριακής στο Τσίρειο στάδιο η ομάδα μας με 1-0 επί της Αγίας Νάπας, σε αγώνα που έγινε παρουσία γυναικόπαιδων και συνταξιούχων εξ αιτίας της τιμωρίας που κουβαλάμε από τα επεισόδια του περσινού τελικού κυπέλλου.

Το γκολ της ομάδας μας πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο ο Άντριαν Σαρντινέρο με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής. Γενικά η ομάδα μας με εξαίρεση το τελευταίο 10λεπτο έλεγχε πλήρως την αναμέτρηση και ήταν κατά πολύ ανώτερη του αντιπάλου.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΛ: Ντεγκρά, Σαμπού, Αντράντε, Ρομπέρ, Καραγκούνης, Σοάρες, Οχένε (63’ Αρουά), Κουταντέρ (88′ Φράγκου), Σαρδινέρο, Φέλτσερ (78’ Μέσκα), Νιανγκ

Αγία Νάπα: Κίττος, Φίλγκειτ, Σκόπλιακ, Λαμπρόπουλος (83’ Φέμι), Μγκούνι (66’ Μάατσεν), Στογιάνοβ, Φούσκο, Αντωνίου, Ντε Μέλο, Μπαμπά, Μέρτακκας(66’ Λόβρεσιτς).